Start
O nas
Kontakt
Nasze programy
Cennik
Download
Pomoc techniczna
Oferta specjalna
Jak kupić
A-Term Secure
A-Term SSL
A-Term PRO
A-Term Enterprise
A-Term
A-Term Mainframe
A-Term DOS
JT-FtpSrv
JT-Ftp
FTPBatch

Zarządzanie produkcją
Drukarz Etykiet
PC Audytor
                                           
Emulator terminala A-Term DOS
Image
Wersja: 1.54
Z dnia: 2002-12-20
Wielkość: 142 kB
Licencja: Shareware
Środowisko: DOS


Zrzuty z ekranu
Ostatnie zmiany
Cennik

atermdos.zip
atermdos.exe

Cechy programu
 • prosty i przejrzysty sposób konfiguracji,
 • wszystkie opcje, w tym kontekstowy system pomocy w języku polskim,
 • obsługa kodowania dowolnego standardu polskich liter - definiowana przez użytkownika konwersja strony kodowej wyświetlanych znaków (wersja dystrybucyjna emulatora terminala A-Term ma standardowo zaimplementowaną obsługę standardu Latin 2 (DOS 852), WIN 1250, ISO 8859-2, CSK i Mazovia),
 • możliwość konwersji wszystkich wyświetlanych znaków,
 • możliwość mapowania wszystkich klawiszy i ich kombinacji z klawiszami funkcyjnymi, na dowolną sekwencję znaków,
 • automatyczna lub ręczna zmiana profilu mapowania klawiszy podczas pracy programu, uzależniona od aktywnej aplikacji,
 • możliwość konwersji znaków wychodzących na drukarkę,
 • łatwe administrowanie i przenoszenie na inne komputery,
 • możliwość podłączenia przez sieć komputerową, z wykorzystaniem protokołu TCP/IP, modem lub łącze szeregowe RS,
 • automatyczne logowanie i wyjście po wylogowaniu,
 • automatyczne wysyłanie dowolnej sekwencji znaków po zalogowaniu - możliwość zmiany ustawień środowiska i uruchomienia dowolnej aplikacji bez ingerencji w profil użytkownika,
 • zaimplementowane emulacje: ANSI, SCOANSI, VT220, WYSE60, LINUX
 •  
  Opis
  Rozwój technologii komputerowej powoduje szybkie starzenie się sprzętu komputerowego. Zapewne wielu administratorów zastanawia się czy można jeszcze do czegoś wykorzystać stare, wysłużone komputery AT.

  Emulator terminala A-Term DOS ma minimalne wymagania sprzętowe: do stworzenia w pełni funkcjonalnego stanowiska terminalowego potrzebny jest komputer wyposażony w procesor co najmniej 286, system DOS i łącze RS 232 - dla połączeń modemowych lub szeregowych albo karta sieciowa - dla połączeń opartych na protokole TCP/IP. Jest przy tym na tyle mały, że do jego uruchomienia i wykorzystywania nie jest potrzebny twardy dysk - wystarczy standardowy napęd dyskietek.

  Posiada wbudowaną implementację stosu protokołu TCP - nie wymaga więc zakupu dodatkowego oprogramowania typu PC/TCP do uruchomienia połączenia wystarczy tak zwany packet driver dołączany do karty sieciowej.

  Emulator terminala A-Term DOS jest produktem polskim uwzględniającym potrzeby naszego rynku. Posiada rozbudowaną konfigurację, pozwalającą na proste i przejrzyste przystosowanie programu do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników.

  Przy współpracy z innymi terminalami częstym problemem jest poprawna obsługa polskich znaków diakrytycznych. W odróżnieniu od nich emulator terminala A-Term DOS współpracuje z najpopularniejszymi stronami kodowania polskich znaków takimi jak Mazovia, ISO Latin II 8859-2 oraz DOS 852, pozwala również na zdefiniowanie własnych, dowolnych konwersji wyświetlanych znaków.

  Program obsługuje drukowanie lokalne, drukowany strumień danych może być poddawany konwersji znaków - można w ten sposób uniezależnić drukowanie polskich znaków od stron kodowych wykorzystywanych w systemie Unix'owym i na drukarkach.

  Wszystkie parametry konfiguracyjne przechowywane są w plikach konfiguracyjnych. Dzięki temu banalnie proste jest przenoszenie ustawień emulatora. Wystarczy skonfigurować emulator na jednym stanowisku i przegrać odpowiednie pliki konfiguracyjne.

  Emulator terminala A-Term DOS wyposażony jest w kontekstowy system pomocy w języku polskim oraz posiada bogatą dokumentację.

  Copyright © 2013 JT-Soft.